Co to są e-raty?

Słyszeliśmy już o e-zakupach, e-portfelach, ale czy wiecie co to są e-raty? Otóż na rynku usług finansowych pojawiła się możliwość kupowania czegoś przez Internet na e-raty. Tak jak w stacjonarnym sklepie, np. ze sprzętem elektronicznym idziemy i kupujemy pralkę, którą w danym sklepie od razu bierzemy na raty – takie coś teraz może funkcjonować także w sklepach internetowych. Jest to idealne połączenie sprzedaży przez Internet, a także pożyczki, które nawet przy braku wystarczających funduszy daje nam możliwość dokonywania wygodnych zakupów bez wychodzenia z domu! Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego jak działają e-raty.

Jak działają zakupy na raty w sklepie internetowym?
Przede wszystkim, jeśli chcemy kupić coś na raty w e-sklepie to nasz sprzedawca musi udostępnić nam opcję robienia zakupów ratalnych. Nie wiem czy wiedziałeś, ale taka opcja jest dostępna już od ponad 3 lat na Allegro, którego na pewno nie raz używałeś. Kto wie, może nawet natknąłeś się na tą opcje, ale nie byłeś pewien jak to działa? Polega to na tym, że aby skorzystać z opcji zakupów na raty online to możemy to zrobić dopiero wtedy, kiedy podmiot, który zakłada za nas pieniądze rozpatrzy na naszą korzyść wniosek pożyczkowy, który do niego złożymy. Zasada jest jedna, która funkcjonuje za każdym razem, gdy mówimy o jakichkolwiek pożyczkach czy ratach: musisz posiadać zdolność pożyczkową. Oczywiście wszelkie procedury wypełniania oraz rozpatrywania wniosku są zależne od wewnętrznej polityki, ale zdolność pożyczkowa jest tutaj najważniejsza. Chodzi przede wszystkim oto, abyś wykazał swoje stałe źródło dochodów lub inne zabezpieczenie przyszłej spłaty Twojego długu.

Czy warto robić zakupy online na e-raty?
Na pewno warto spróbować. Jeśli jesteś osobą, która często dokonuje transakcji płatniczych w Internecie i woli robić zakupy w świecie wirtualnym niż rzeczywistym to zdecydowanie będzie to dla Ciebie duże ułatwienie oraz dobre rozwiązanie. Przede wszystkim największym plusem e-rat oraz zakupów w sklepach internetowych jest to, że możemy je zrobić niemal z każdego miejsca na tej ziemi - praktycznie bez wychodzenia z domu! Mało tego, nie musimy się starać o żadne świadczenia, które miałyby potwierdzać naszą wiarygodność. Jedyne czego potrzebujemy to możliwość wykonywania przelewów online oraz posiadanie usługi bankowości online. Powinieneś także być świadom tego, że udzielana przy zakupach ratalnych pożyczka może wynosić od 300 złotych do aż 20 000 złotych – więc przedział jest naprawdę duży. Jeśli masz tylko odpowiednią ilość gotówki, aby spłacić takie e-raty to możesz sobie spokojnie na nie pozwolić. Jeżeli chodzi o ilość rat to jest to zależne od banku czy też instytucji pożyczkowej.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria