Dlaczego warto korzystać z płatności cyklicznych?

Sięgając do czasów najdawniejszych, zbieranie płatności za towary i usługi zawsze stanowiło spore wyzwanie. Oczywiście wiele produktów jest dostarczanych tylko po otrzymaniu płatności, ale mnóstwo gałęzi biznesu w dużej mierze polega na fakturowaniu i innych metodach pobierania należności. Progres technologiczny sprawił, że pojawiły się zupełnie nowe opcje pobierania płatności. Do bardzo często wykorzystywanych należą płatności cykliczne. Przedstawiamy 5 korzyści płynących ze stosowania tej metody płatności:

Minimalizowanie ilości pracy
Pobieranie płatności cyklicznych jest procesem automatycznym. Wystarczy ustawić początkowy harmonogram płatności, aby następnie zarządzać wszelkimi zmianami w rodzaju lub wysokości płatności. To bardzo proste. Płatności są wpłacane na konto bankowe naszej firmy we wcześniej ustalonych terminach. Dzięki temu oszczędzamy czas i zmniejszamy ilość pracy. 

Zmniejszenie opóźnień w płatnościach
Opóźnienia w płatnościach mają bardzo negatywny wpływ na przepływy pieniężne zachodzące w naszej firmie. Wielu przedsiębiorców uważa je za niezwykle szkodliwe. Pobieranie opłat z opóźnieniem de facto szkodzi relacjom z klientami. Konfigurowanie zautomatyzowanych harmonogramów płatności pozwala na bieżąco otrzymywać płatności przychodzące i wyeliminować pewne nieprzyjemne sytuacje związane z przepływem gotówki.

Poprawa relacji z klientami
Powtarzające się płatności mogą pomóc w relacjach z klientami, oszczędzając czas i energię obu stronom. Mamy ciągły kontakt z klientem. Nie ma on wrażenia zaniedbywania ze strony naszej firmy. Wręcz przeciwnie, pojawia się u niego poczucie, że jest traktowany poważnie. 

Obniżenie kosztów
Badania dotyczące małych firm wykazują, że firmy korzystające z elektronicznych metod fakturowania oszczędzają sporo na rachunkach. Zmniejsza się ilość produkowanych niepotrzebnie dokumentów. Spada zużycie papieru.

Zabezpieczenie informacji dotyczących płatności
Większość powtarzających się rozwiązań rozliczeniowych daje właścicielom firm możliwość bezpiecznego zarządzania informacjami o swoich klientach. Wyeliminowanie dokumentów w formie papierowej prowadzi do ograniczenia powielania i obiegu poufnych informacji. Korzystanie z powtarzających się płatności eliminuje jednego z pośredników między nami, a klientem i zapewnia konsumentowi i firmie elastyczność w płaceniu i przyjmowaniu środków finansowych.

Jeśli znajdujemy się w jednej z tych branż, w których z powodzeniem można zastąpić niektóre z ręcznych procesów zautomatyzowanymi, skorzystajmy z płatności cyklicznych. To korzystne zarówno dla firmy, jak i jej klientów. 

 

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria