Raty online - jak to działa w praktyce?

Branża e-commerce rozwija się prężnie z dnia na dzień i codziennie zaskakuje nas nowymi udogodnieniami oraz ciekawymi pomysłami. Obecnie sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością, a wiele osób woli robić zakupy w świecie wirtualnym niż spędzać całe dnie w centrach handlowych i stać w długich kolejkach do kasy. O wiele łatwiej, wygodniej i szybciej jest wyszukać sobie to, co potrzebujemy w Internecie i zamówić do domu niż całymi dniami chodzić po sklepach i bardzo często kupić w nich to, czego w zasadzie nie potrzebujemy. Teraz dzięki skutecznej współpracy e-sklepów jak i banków mamy możliwość wzięcia raty online, gdy kupujemy jakieś droższe rzeczy przez Internet. Chcesz dowiedzieć się jak to działa? Zapraszam od lektury tego artykułu!

Na czym polegają raty onilne?
Przede wszystkich raty online, jaka sama nazwa wskazuje są to raty zaciągane przy zakupie czegoś przez Internet. W związku z tym cała procedura dokonuje się na naszym komputerze, bez wychodzenia z domu - co stanowi duże ułatwienie oraz ogromną oszczędność czasu. Bardzo często, jeśli dokonujesz zakupów przed w Internecie to masz szansę na przejrzenie kilku różnych ofert, porównanie ich między sobą oraz wybranie dla siebie tej najbardziej korzystnej. Jeżeli chodzi o wysokość takiej e-raty to minimalna może wynosić od 300 zł do aż 20 000 zł. Przekrój jest dość spory, więc możesz już kupić w Internecie telewizor czy nawet samochód.

W jaki sposób mogę zaciągnąć swoją pierwszą e-ratę?
Na początku, aby rozłożyć coś na e-raty musisz znaleźć odpowiedni sklep internetowy, który daje Ci możliwość zrealizowania takiej metody płatności (zwykle właściciel e-sklepu będzie się tym reklamował, a jeśli nie zawsze możesz do niego napisać czy jest taka opcja). Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się platforma aukcyjna Allegro, z której na pewno wielu z Was korzysta – Allegro daje nam możliwość kupienia czegoś na e-raty. Gdy już znajdziesz odpowiedni sklep internetowy to wybierasz przedmiot, który Cię interesuje i dodajesz go do swojego wirtualnego koszyka. Pamiętaj jednak, że przedział cenowy Twojego przedmiotu powinien się mieścić pomiędzy 300 złotych, a 20 000 złotych. Następnie zaznacz jako metodę płatności – ratę i gotowe! Teraz musisz już tylko wybrać jaki okres spłacania rat będzie Cię interesował. Potem naciskasz przycisk „akceptuję transakcję” – w tym momencie powinien odezwać się do Ciebie konsultant, który prawdopodobnie poprosi Cie o podanie kilku, dodatkowych informacji. Jeśli konsultant się z Tobą nie skontaktuje to możesz od razu przejść do wypełnienia wniosku kredytowego. Gdy już uzupełnisz i zatwierdzisz wniosek czekaj na odpowiedź z Biura Informacji Kredytowej.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria