Płatności mobilne XXI wieku

XXI wiek to czas ogromnego postępu na wielu płaszczyznach, ale przede wszystkim rozwój Internetu i wszystkiego co z tym związane. Obecne czasy są jednak specyficzne również z powodu ciągłego pośpiechu jaki nam towarzyszy. Śpieszymy się co rano do pracy, szkoły, później na kursy, zajęcia, ćwiczenia, czy też na zakupy, obiad, nierzadko do następnej pracy. Pośpiech zaczyna definiować społeczeństwo XXI wieku, a najcenniejszą walutą staje się nasz czas. Równolegle do ciągłego pośpiechu w naszym życiu zwiększa się także chęć wygody i osiągania zakładanych celów nie tylko szybko a też łatwo. Przyczynia się do tego tak zwana kultura instant. Wszystko chcemy otrzymywać szybko, na już. W odpowiedzi na te nowe potrzeby społeczne powstały płatności mobilne. 

Płatności mobilne – czym są?
Płatności mobilne są to te transakcje płatnicze, które możemy wykonać za pomocą naszych telefonów. Do płatności mobilnych możemy wykorzystać szereg różnych aplikacji proponowanych nam na przykład przez banki. 

Dlaczego płatności mobilne zyskują na popularności?
Płatności mobilne zyskują ostatnimi czasy zarówno na swej popularności jak i na powszechności przede wszystkim dlatego, że jest to szybki, łatwy i wygodny sposób na zrealizowanie dowolnej płatności z praktycznie każdego miejsca. Wystarczy mieć tylko dostęp do Internetu i odpowiednią aplikację. 

Aplikacje do płatności mobilnych
DotPay proponuje nam skorzystanie z takich aplikacji jak m-Pay, SkyCash i BLIK Mobile. Warto pamiętać, że na rynku jest dostępnych jeszcze wiele innych aplikacji. Zanim jednak zaczniemy jakiejś używać warto sprawdzić czy jest to aplikacja prawdziwa i wiarygodna – tak abyśmy nie padli ofiarą jakiegoś oszusta. Pierwsza z aplikacji proponowanych przez DotPay: m-Pay działa na zasadzie wirtualnej portmonetki, a więc po doładowaniu swojego konta w m-Pay i potwierdzeniu transakcji kwota, którą chcemy zapłacić jest pobierana z konta mPay kupującego. Kolejna dość popularna aplikacja to Sky Cash działa podobnie do m-Pay, również na zasadzie wirtualnej portmonetki. System ten jednak działa w każdej sieci GSM i jest niezależny od operatorów sieci komórkowych. Ostatni omawiany tutaj system to BLIK Mobile, który pozwala dokonywać płatności, przelewów, wypłat z bankomatów bez konieczności logowania się do systemu bankowego. Wszystko odbywa się za pomocą jednorazowego kodu.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria