Co warto wiedzieć o e-ratach?

Cała bankowa biurokracja może nas czasami doprowadzić do szału. Aby coś zamówić bardzo często trzeba się zalogować na konto bankowe, wypełnić mnóstwo formularzy oraz wpisać swoje dane, co pochłania masę czasu. Obecnie jednak dzięki nowoczesnym systemom oraz wielu uproszczeniom, które wprowadzają banki czasami wystarczy zaledwie kilka kliknięć i jesteśmy przekierowywani od razu na stronę banku, a wszelkie formularze są już wypełnione. Trzeba przyznać, że to intuicyjne rozwiązanie jest lepsze oraz wygodniejsze zarówno dla sprzedawcy e-sklepu jak i dla kupującego. A to wszystko zawdzięczamy naszym polskim, nowoczesnym bankom, w których rozwija się system płatności online. Teraz możemy już płacić nie tylko kawałkiem plastiku, jakim jest karta płatnicza, ale również telefonem czy też tabletem. Mało tego, od pewnego czasu na rynku pojawiło się także coś takiego jak e-rata. To właśnie temu zagadnieniu chciałabym poświęcić ten artykuł. Życzę miłej lektury!

Raty online – jak zacząć je realizować?
Przede wszystkim, jeśli zależy nam na wydaniu jak najmniejszej ilości pieniędzy to powinniśmy czatować na promocje rat w Internecie z dopiskiem „zero procent”. Dzięki temu uda nam się kupić nasz wymarzony przedmiot, a raty nie będą takie duże. Co prawda nie zawsze oraz nie każdy portal oferuje taką możliwość, ale raz na jakiś czas powinno nam się udać coś takiego znaleźć. Niestety, jednak, gdy nie uda nam się trafić na taką okazję to oczywiście musimy się liczyć z oprocentowaniem, takim które będzie przeliczane w systemie przez dość łatwy w obsłudze, specjalny kalkulator. Zwykle taka e-rata może wynosić od 300 złotych do 20 000 złotych. Jeżeli chodzi o planowany czas spłaty to najdłuższy okres na jaki można wziąć taką e-pożyczkę to trzy lata, natomiast najkrótszy to trzy miesiące. Warto wspomnieć również o tym, że zwykle w przypadku e-rat oprocentowanie może wynosić od 6,5 procent, a w RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) aż 22,36 procent. Dlatego jeśli przełożymy sobie to na przykładowe zakupy załóżmy w kwocie tysiąca złotych to przy racie na rok czasu będziemy musieli zapłacić dodatkowo około 130 złotych, a to już są jakieś pieniądze. W związku z tym sami musicie przemyśleć, a przede wszystkim przeliczyć czy Wam się to opłaca oraz czy warto brać dany przedmiot na akurat takie, a nie inne raty. Zdecydowanym plus, który przemawia jednak za wzięciem rat online jest taki, że sam proces przyznania pożyczki może nam zająć w praktyce około piętnaście minut albo odrobinę dłużej, w zależności od banku. Odchodzi tu nam jednak cała papierologia, więc oszczędzamy swój czas, pieniądze, a przede wszystkim nasze i tak już nadszarpane nerwy.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria