Płatności mobilne - czy warto?

W obecnych czasach telefony to jedno z podstawowych urządzeń towarzyszących nam przez cały dzień. Rzadko kiedy zdarza nam się zapomnieć zabrać ze sobą wychodząc z domu nasz telefon, a coraz częściej zostawiamy portfele i portmonetki. Dzieje się tak między innymi dlatego, że telefony są urządzeniami coraz bardziej wielofunkcyjnymi a obecnie przejmują również rolę naszego portfela a to wszystko przez możliwość płacenia telefonem już w prawie każdej sytuacji i miejscu – zarówno w sklepie stacjonarnym jak i w Internecie. W razie potrzeby niektóre aplikacje pozwalają nam również na wybranie gotówki z bankomatu bez użycia karty, mając do dyspozycji jedynie nasz telefon. Wszystko to powoduje coraz bardziej dynamiczny rozwój systemów płatności mobilnych. Dotpay oferuje swoim klientom płatności mobilne za pomocą poniżej przedstawionych aplikacji. 

Sky Cash
Sky Cash to kolejna aplikacja umożliwiająca swoim klientom płatności za pomocą telefonu komórkowego. Konto portmonetki SkyCash doładowujemy wcześniej środkami pieniężnymi, a następnie możemy dokonywać już płatności korzystając z tego konta. Dużą zaletą Sky Cash jest to, że system ten jest niezależny od operatorów sieci komórkowych. 

m-Pay
Aplikacja m-Pay działa na zasadzie wirtualnej portmonetki. Polega to na tym, że konto swojej wirtualnej portmonetki doładowujemy za pomocą środków finansowych np. przelewem, po czym możemy korzystać ze zgromadzonych tam środków. Na przykład dokonując transakcji po jej potwierdzeniu kwota tej płatności zostaje odliczona z naszego konta m-Pay, czyli z naszej wirtualnej portmonetki. 

BLIK
Blik jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które wymaga od użytkownika jedynie użycia kodu jednorazowego do zrealizowania transakcji. Z użyciem takiego kodu możemy płacić w sklepach stacjonarnych, robić przelewy i płatności internetowe a także nawet wypłacać pieniądze z bankomatu. 

Czy warto?
Oczywiście wszystkie nowości niosą ze sobą pewne ryzyko, ale będąc ostrożnym i uważnym, na pewno unikniemy oszustwa. Obecnie cały czas powstają kolejne nowe zabezpieczenia dla transakcji z użyciem aplikacji mobilnych. Natomiast ten rodzaj płatności zaczyna przejmować rynek i bardzo prawdopodobne jest, że w niedalekiej przyszłości wszyscy będziemy posługiwać się podczas wszelkich transakcji operacjami bezgotówkowymi. Warto więc nadążać za postępem.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria