Na czym polegają e-raty?

Powoli świat rzeczywisty znajduje swoje coraz bardziej wyraziste odzwierciedlenie w świecie wirtualnym. Zaczęło się niewinnie od sklepów internetowych, potem powstały wirtualne portfele, płatności mobilne za pomocą karty czy też telefonu, a teraz mamy także możliwość kupienia czegoś na e-raty w sklepie online. Jak widać technologia i świat posuwa się szybko na przód, a wiele osób wręcz nie nadąża za ciągle pojawiającymi się możliwościami oraz zmianami. Branża e-commerce nie przestaje nas zaskakiwać w tej dziedzinie. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego czym są oraz jak działa system e-rat. Przeczytaj go koniecznie!

Co warto wiedzieć o ratach online?
Do tej pory byliśmy zasypywani różnego rodzaju hasłami typu „raty zero procent” itp., którymi operowały przede wszystkim takie sklepy jak IKEA, RTV Euro AGD, czy Media Markt. Informacje o szybkich i prostych do nabycia ratach były wszędzie. Zresztą wzięcie czegoś na raty samo w sobie nie stanowiło zbyt dużego problemu, a wręcz zachęcano nas do tego z każdej możliwej strony. W związku z tym nie dziwi nas, że bardzo szybko system zakupów na raty przedostał się, a także znalazł wielu zwolenników również w świecie Internetu. Operatorami internetowych płatności online, którzy wprowadzili e-raty do wirtualnej przestrzeni jest choćby znany nam wszystkim system PayU.

E-zakupy rozłożone na e-raty – czemu by nie?
Okazuje się, że jeśli chodzi o zakupy na raty online to najwięcej oraz najczęściej dokonują ich kobiety i mężczyźni, którzy mieszkają w dużych miastach oraz którzy są w wieku ok. 25 do 40 lat. Te dane wcale nie dziwią, bo to naturalne, że młodzi ludzie, którzy teraz obcują z Internetem niemal codziennie są główną klientelą dla sklepów internetowych. To właśnie ta grupa ludzi doskonale odnajduje się w cyfrowej rzeczywistości i bardzo chętna spędza w niej większość swojego wolnego czasu. Jeżeli chodzi o panów to jak łatwo się domyślić zwykle biorą oni pożyczki w e-ratach na zakupy związane ze sprzętem budowlanym, elektronicznym czy też samochodem. W przypadku kobiet mamy do czynienia z zakupami sprzętu sportowego, kosmetyków, odzieży, biżuterii czy też obuwia. Oczywiście nie brakuje także osób, które muszą na „już” kupić pralkę, lodówkę czy telewizor – bo dotychczasowe uległy awarii lub po prostu się zepsuły. W takich sytuacjach możliwość rozłożenia dość sporej opłaty za sprzęt AGD pozwala nam na zrównoważenie naszych codziennych, domowych wydatków. Warto wspomnieć także o tym, że grupę ludzi, którzy kupują na raty w sklepach online nazywa się „smart shoppers”. Ponieważ zwykle są to osoby, które wiedzą jaka jest wartość towarów, są w stanie wydać większą kwotę na wybrany przez siebie produkt, ale są świadomi także tego, kiedy warto poczekać na obniżkę ceny czy wyprzedaż.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria