Jak używać płatności mobilnych?

Zjawisko jakim jest rozwój nowoczesnych, mobilnych technologii chyba nigdy nie przestanie zadziwiać. Dla naszych dziadków i pradziadków coś takiego jak płatność telefonem wydawała się niemożliwa i nieracjonalna. A jednak – pokonujemy granice, nawet tego co teoretycznie niemożliwe i idziemy naprzód razem z technologią i przyszłością. Już nie tylko możemy płacić kartą debetową lub kredytową, ale także takim nowoczesnym sprzętem jak smartfon czy tablet. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o płatnościach mobilnych to zapraszam do lektury tego artykułu!

Co to jest MassPay?
Jeśli już mówimy o płatności za pomocą smartfona to autorem tego pomysłu była polska firma MassPay. Zezwolenie na świadczenie usług płatniczych firma otrzymała w zasadzie dopiero dnia 17 września 2013 roku. To były dopiero zaczątki powstawania technologii, która ma umożliwić nam płacenie poprzez użycie naszego telefonu, ale warto o niej wspomnieć. Otóż, aby móc skorzystać z tej usługi co ciekawe wcale nie musimy instalować żadnej aplikacji czy też posiadać dostępu do Internetu. Mało tego, nawet w zasadzie nie musimy być właścicielami drogich smartfonów, ponieważ usługa MassPay jest dostępna dla osób, które mają zwyczajne telefony komórkowe, a wbrew pozorom jest to całkiem spore grono odbiorców. Zastanawiasz się zatem jak działa ten system? Otóż należność za transakcję jest pobierana bezpośrednio ze specjalnego konta prepaid, które jednak musimy wcześniej odpowiednio zasilić, albo z bezpośrednio z naszego rachunku bankowego.

Na czym polegają płatności zbliżeniowe NFC?
Na pewno nie raz słyszałeś o czymś takim jak NFC – ale czy wiesz jak ono działa? Otóż NFC to skrót angielskiej nazwy Near Field Communication – jest to technologia, która daje nam możliwość płacenia naszym smartfonem zbliżeniowo. Firma Orange ma dla nas specjalną karta SIM Orange Cash, dzięki której możemy używać naszego telefonu jako karty płatniczej w systemie takim jak MasterCard PayPass. Oczywiście, aby móc w pełni skorzystać z tej usługi to na rachunek naszej karty musimy najpierw przelać odpowiednią kwotę. Jeżeli zaś chodzi o sieć T-Mobile to możemy zakupić kartę SIM NFC MyWallet. Po uruchomieniu naszej aplikacji dokonuje ona płatności w trybie domyślnym, a to oznacza, że działa ona wtedy cały czas w tle, a my możemy dokonać płatności w każdej chwili. Generalnie różnica pomiędzy T-Mobile, a Orange Cash jest taka, że w T-Mobile dana kwota pieniędzy jest pobierana od razu z konta czy też z naszej karty kredytowej lub debetowej. Jak więc widać jest to forma szybkiej i wygodnej płatności mobilnej. Dzięki usłudze NFC w naszym telefonie możemy teraz zapłacić naszym smartfonem zbliżeniowym gdzie i kiedy tylko chcemy!

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria