Kto może ubiegać się o raty online?

Raty online to nowość, którą wprowadziły do swoich metod płatności sklepy online na całym świecie, także i w Polsce. Jest to bardzo duże udogodnienie zarówno dla klientów, jak i dla sprzedawców sklepów internetowych. Osoba, która może ubiegać się o e-raty w sklepie internetowym musi być pełnoletnia (mieć ukończone 18 lat), być osobą fizyczną, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, stałe źródło dochodów oraz mieć założone internetowe konto bankowe. Są to podstawowe warunki, które należy spełnić, aby móc kupić coś na raty w Internecie. Jeśli spełniasz wszystkie te wymogi możesz skorzystać z usługi e-rata w sytuacji, gdy akurat nie masz tyle gotówki, aby kupić dany produkt, a potrzebujesz go mieć już w tym momencie. Największym plusem rat online jest to, że w zasadzie możesz je uzyskać już w 15 minut i jest to bezpieczna metoda płatności, ponieważ wszystko dokonuje się za pośrednictwem banku oraz sklepu internetowego.

Jak wypełnić wniosek o raty online?
Aby dostać e-ratę musisz wcześniej wypełnić odpowiedni wniosek na stronie, na której dokonujesz płatności za dany produkt. W związku z tym przed wyborem przedmiotu, który chcesz kupić na raty online powinieneś przygotować sobie odpowiednie dokumenty. Będziesz potrzebować danych ze swojego miejsca pracy (numer NIP, data zatrudnienia, telefon oraz adres firmy, w której pracujesz), informacji o dochodzie netto, a także o spłacaniu innego kredytu (jeśli takowy posiadasz), a także Twoje dane kontaktowe (numer telefonu, adres email itd.) i dowód osobisty. I to wszystko! Jeśli masz te wszystkie dokumenty oraz chwilę czasu na wypełnienie formularza możesz kupić swój wymarzony przedmiot na raty online!

W jakich sklepach internetowych możemy kupić coś na raty online?
Obecnie system PayU pozwala na dokonywanie zakupów, które możesz sobie rozłożyć na e-raty w takich sklepach internetowych jak: Bike Fun, Ochnik, Jubitom, Showroom czy znany przez niemal wszystkim portal aukcyjny Allegro. Dużym plusem robienia zakupów na raty na Allegro jest to, że czasami może udać nam się znaleźć specjalne promocje, gdzie możemy kupić coś na raty „zero procent” – co jak wiemy jest niesamowitą oszczędnością dla naszego budżetu. Gdy uda nam się kupić produkt z zerowym oprocentowaniem to nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów z tytułu wzięcia pożyczki, typu prowizje czy odsetki. Przykładowo jeśli kupujesz coś za 5 tysięcy złotych i rozłożysz to na 10 nieoprocentowanych rat to każda rata będzie Cię kosztować dokładnie 500 złotych. W taki sposób możesz kupić na Allegro choćby takie produkty jak auto, rower, telewizor, lodówka, piekarnik czy pralka. Zakupy w Internecie nie mają już dla Ciebie żadnych granic!

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria