Płatności BLIK

Obecnie coraz bardziej zwracamy uwagę na to aby korzystać z rozwiązań wygodnych i szybkich. Czas stał się najcenniejszą walutą, dlatego też wszystkie rozwiązania, które mają na celu oszczędnośc naszego czasu i są przy tym wygodne stają się pożądane na rynku. W wyniku tego powstaje coraz więcej rozwiązań dotyczących płatności mobilnych. Jednym z bardziej innowacyjnych i ciekawych pomysłów odnośnie transakcji mobilnych jest tak zwany BLIK. 

Czym jest BLIK?
BLIK jest to nowoczesna aplikacja pozwalająca swoim klientom na dokonywanie płatności mobilnych. Aplikacja ta została stworzona przez Polski Standard Płatności Sp. z o.o. Aby dokonać płatności używając tej aplikacji wystarczy potwierdzić ją wygenerowanym przez bank kodem. 

Jak dokonujemy płatności BLIK?
W celu dokonania płatności BLIK po pierwsze należy zarejestrować się a następnie zalogować do aplikacji mobilnej swojego banku. Bank ten powinien uczestniczyć w programie BLIK. Banki, które obecnie są członkami programu BLIK to: Alior Bank, mBank, Bank Millennium, PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, Orange Finanse, a także Getin Bank. Kolejnym krokiem jest odczytanie specjalnego sześciocyfrowego kodu i wprowadzenie do w sklepie. Na koniec musimy pamiętać jeszcze o potwierdzeniu realizacji płatności i gotowe. Do przeprowadzenia płatności jak widać wystarczy nam wyłącznie telefon. 

Jakie możliwości daje nam BLIK
Korzystając i używając systemu BLIK oprócz standardowych transakcji w sklepie stacjonarnym możemy również dokonywać płatności poprzez przelew, w sklepach internetowych oraz wypłacać pieniądze w bankomatach. Jak widzimy BLIK jest to system uniwersalny. Oprócz uniwersalności może się również poszczycić łatwością i prostotą w obsłudze, dzięki czemu aplikacja ta jest przyjazna dla klienta oraz wysokim progiem bezpieczeństwa. 

Czy warto?
To już jest chyba tylko pytanie retoryczne. Będąc świadomym obywatelem i członkiem społeczeństwa a także rozumną jednostką, każdy z nas wie, że uczenie się nowych rzeczy jest rozwijające. Powinniśmy pamiętać, że nie trzeba bać się tego co dotąd było nam nieznane i aby zawsze pędzić ze zdobywaniem wiedzy i doświadczeń wraz z postępem. W mojej opinii korzystanie z systemu BLIK wydaje się być bardzo wygodną i ciekawą opcją. Przede wszystkim ze względu na to, że każdy z nas ma cały czas przy sobie smartfona, a coraz więcej osób przestaje nosić ze sobą portfel i zaczyna posługiwać się wyłącznie operacjami bezgotówkowymi.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria