Płatności gotówkowe – co warto o nich wiedzieć?

Opłaty za bieżące rachunki możemy dokonać albo w sposób elektroniczny – poprzez internetowy przelew bankowy, który możemy wykonać samodzielnie logując się na nasze internetowe konto bankowe, albo w sposób tradycyjny. W drugim przypadku mowa o płatnościach gotówkowych, których możemy dokonać w takich placówkach jak banki, Poczta Polska, Kantor Polski lub w sklepach sieci Via - Moje Rachunki czy sieci sklepów Freshmarket lub Żabka. Jak widać wybór jest duży, a decyzja należy do nas. Przed dokonaniem wpłaty naszej gotówki na pewno warto troszkę poczytać i poznać wysokości prowizji, którą musimy zapłacić za wpłatę gotówki oraz dostępność danych placówek. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący dokonywania płatności gotówkowych w placówce Poczty Polskiej oraz Polski Kantor. Zapraszam do lektury!

Płatności gotówkowe w Poczcie Polskiej
Czasy, kiedy trzeba było iść do banku i stać w długiej kolejce, aby zapłacić za swoje rachunki na szczęście już dawno minęły. Obecnie mamy możliwość dokonania wpłat złotówkowych także w placówce pocztowej, a nawet u samego listonosza. Wpłacone przez nas pieniądze zostaną dostarczone na wskazany przez nas rachunek – szybko i bezpiecznie. Każda wpłata na rachunek bankowy, której dokonasz za pośrednictwem Poczty Polskiej jest to wpłata gotówkowa, która przekazywana jest do danego odbiorcy w postaci elektronicznej. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wartość kwoty, którą chcesz wpłacić na dany rachunek – nie ważne więc czy to będzie 10 złotych czy 2 tysiące polskich złotych. Warto wspomnieć także o tym, że wpłacona przez Ciebie gotówka jest przekazywana przez Pocztę Polską do Banku, który zajmuje się prowadzeniem rachunku odbiorcy w terminach D0/D+1 (gdy mamy do czynienia z wpłatą priorytetową) lub D-+2(jest to wpłata standardowa).

Płatności gotówkowe za pośrednictwem Kantora Polskiego
Przede wszystkim dużym plusem dokonywania płatności gotówkowej w placówce Kantora Polskiego jest gwarancja oraz bezpieczeństwo dokonywanych przez nas transakcji płatniczych. Ponadto placówki Kantora Polskiego wyróżniają się także bardzo dobrą, konkurencyjną ceną wobec innych placówek oferujących te same usługi. Za dokonanie płatności gotówkowej w Kantorze Polskim zapłacimy jedynie 99 groszy za jeden rachunek. Dodatkowo w Kantorze Polskim możemy dokonywać różnego rodzaju przekazów, nie tylko takich, do których będziemy potrzebować rachunków z kodem kreskowym. Kantor Polski pozwala nam także na zrobienie przekazów do Urzędów Skarbowych oraz ZUS. Gwarancją bezpieczeństwa płatności gotówkowych w Kantorze Polskim jest to, że jest on podmiotem objętym wpisem do rejestru Usług Płatniczych (IP23/2014), który jest pod opieką Komisji Nadzoru Finansowego.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria