Płatności gotówkowe – gdzie warto zapłacić rachunki?

Rachunki za czynsz, prąd, gaz czy telefon to codzienność każdego z nas. Kiedyś pocztą przychodziły do nas listy od naszych bliskich – obecnie w większości przypadków dostajemy listy od elektrowni, gazowni czy gminy. Niestety listy straciły swój dawny romantyzm, a teraz mało kto lubi zaglądać do skrzynki pocztowej – ponieważ domyśla się jakiego rodzaju korespondencja może na niego tam czekać. Na szczęście jednak skończyły się już czasy, kiedy za nasze rachunki można było zapłacić tylko w banku albo na poczcie. Obecnie do walki o rynek płatności masowych dołączyły kolejne firmy, w których możemy zapłacić za nasze bieżące rachunki bezpiecznie, szybciej oraz co najważniejsze: taniej.

Prowizje od płatności gotówkowych
Jeżeli chodzi o płatności gotówkowe dokonywane na Poczcie Polskiej to za opłatę pojedynczego rachunku zapłacimy 2,5 złotego do kwoty 1000 złotych. Gdy mamy do czynienia z płatnością powyżej tysiąca złotych to poczta pobiera wtedy od nas 0,5 procent z tej kwoty. Jak zastanowimy się nad tym, że co miesiąc każda, polska rodzina jest zobowiązana do zapłacenia około 5-7 faktur to po podsumowaniu tej prowizji wyjdzie nam całkiem spora suma pieniędzy. Co prawda pojawiały się już na rynku pewne mniejsze placówki, które przyjmowały opłaty za nasze rachunki po trochę niższych cenach, ale niestety nie zawsze takie firmy były w stanie zagwarantować, że nasza gotówka dotrze do adresata – a to zdecydowanie wiązało się z jeszcze większymi stratami po naszej stronie.

Zapłać za swoje rachunek w markecie!
Teraz już rynek płatności gotówkowych tak bardzo się rozwinął, że możemy zapłacić nasze rachunki nawet w czasie zwykłych zakupów w markecie! Możemy zapomnieć o godzinnym staniu w kolejce w banku lub o sytuacji, gdy placówka banku została zamknięta zanim zdążyliśmy biegiem wyjść z pracy czy odebrać nasze dziecko z przedszkola. Obecnie bardzo dużą konkurencją dla Poczty Polskiej oraz Banków stały się supermarkety, które dały klientom możliwość zapłacenia za rachunki bezpośrednio przy kasach płatniczych. Powstała sieć VIA – Moje Rachunki, która posiada ponad 6,5 tysiąca punktów, które znajdują się zwykle w większych placówkach handlowych. To właśnie sieci VIA – Moje Rachunki zawdzięczamy możliwość opłacenia swoich bieżących rachunków na stacjach benzynowych Statoil, PKN Orlean lub w takich sklepach jak: Globi Champion, Stokrotka, Carrefour, Lewiatan, Real, Albert, czy Leclerc. Dzięki możliwości opłacenia rachunków w markecie oszczędzamy czas, a także pieniądze, ponieważ opłaty za rachunki w sieci VIA są niższe niż te na Poczcie Polskiej. Otóż za rachunki za gaz zapłacimy 1,85 złotego do 1,99 złotego, za prąd to kwota 1,99 złotego oraz za telefon będzie także 1,99 złotego.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria