Skracanie ścieżki płatności

W trakcie realizacji procesu płatności, jedną z najważniejszych kwestii jest możliwie najmniejsza ilość kroków wykonywanych przez kupujących. Świadomi konieczności optymalizacji procesu płatności, Dotpay umożliwia sprzedawcom wykonanie integracji sklepu w tzw. modelu „white label”. Rozwiązanie to sprawia, że kupujący może wybrać kanał płatności na stronie sklepu i zostać skierowany bezpośrednio do swojej bankowości internetowej lub formularza płatności kartą, gdzie poda dane swojej karty i szybko zatwierdzi całą transakcję. Takie metody skutecznie ograniczają ilość kroków, jakie musi wykonać kupujący, aby sfinalizować płatność, co ogranicza ilość tzw. porzuconych koszyków oraz korzystnie wpływa na konwersję sklepu.

Musimy pamiętać, że dzisiejsi klienci sklepów internetowych posiadają zupełnie inne oczekiwania i potrzeby niż klienci placówek stacjonarnych. Chodzi przede wszystkim o to, żeby proces zakupu był maksymalnie uproszczony oraz szybki. Dotyczy to przede wszystkim etapu dokonywania płatności. Dlatego bardzo ważne jest skuteczne skracanie ścieżki płatności. Nowe, innowacyjne systemy płatności opierają się przede wszystkim na tej potrzebie.

Potrzeby klienta
Zasadniczym zadaniem dzisiejszych sklepów internetowych jest ograniczenie czynność, które musi wykonać klient, aby zrealizować płatność za zakupione towary. Chodzi o to, żeby sami klienci sklepów online mogli dokonywać zakupów internetowych w wygodny dla siebie sposób. Wystarczy, że wybiorą odpowiednią formę płatności. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie szybkich płatności internetowych. Tutaj rzeczywiście widać znacznie skrócenie ścieżki płatności do niezbędnego minimum. W celu zakończenia transakcji, konieczne jest zaznaczenie szybkiej płatności na liście dostępnych form płatności. Sklepy mogą wybierać spośród różnych dostawców tego rodzaju usług, jednak najpopularniejszymi są PayU oraz Dotpay.

Jak to działa?
Wybrany przez właściciela sklepu system sam przekierowuje klienta na stronę jego bankowości elektronicznej. Konieczne będzie zalogowanie się do systemu, jednak użytkownik nie musi samodzielnie szukać i otwierać danej strony. Po zalogowaniu, klient od razu dostaje dostęp do formularza płatności. Najbardziej pracochłonną i czasochłonną czynnością było dotychczas wypełnianie formularza. Szybkie płatności pozwalają ominąć tą zbędną czynność, ponieważ formularz jest już wypełniony właściwymi danymi, a klientowi pozostaje jedynie zatwierdzić przelew. Dalsze kroki podejmuje już do agent rozliczeniowy, który przekazuje daną wypłatę sprzedawcy. System w sposób automatyczny wygeneruje wiadomość o dokonaniu transakcji, aby następnie przekazać ją zarówno kupującemu, jak i sprzedawcy. Prawda, że wygodne?

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria