Płatności gotówkowe w sklepach Żabka i Freshmarket!

Niestety, ale rachunki za gaz, prąd, telefon czy czynsz musi płacić każdy. Większość młodych ludzi robi to zwykle poprzez przelew internetowy, jednak nie zapominajmy o tym, że bardzo duża część naszego społeczeństwa to osoby po 40 – 50 roku życia, które nie są zaznajomione z biegłą obsługą komputera oraz Internetu. Dlatego, właśnie dla tych osób wprowadzenie możliwości zapłaty za swoje bieżące rachunki w takich placówkach jak sklepy Żabka czy Freshmarket, które są czynne od godziny 6:00 rano do 23:00 w nocy na pewno będzie dużą wygodą oraz ułatwieniem. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat to zapraszam do lektury tego artykułu!

Czemu płatność gotówkowa w sklepach Żabka i Freshmarket cieszy się taką popularnością?
Chyba każdemu z nas dobrze znane są długie kolejki na Poczcie Polskiej czy w bankach oraz ograniczony czas działania tych placówek. Bank lub Poczta Polska jest zamknięty, a rachunki trzeba zapłacić do 10 dnia danego miesiąca… i co wtedy? Tutaj z odsieczą przychodzą nam właśnie takie placówki jak Freshmarket czy Żabka, które zawsze są gdzieś w okolicy – i co najważniejsze które są bardzo długo czynne. Znajdują się one w dobrej lokalizacji, w większości dzielnic – nie ma w nich dużych kolejek, poza tym płacąc rachunki przy okazji możemy zrobić sobie zakupy. Zdecydowanie jest to bardzo korzystne i wygodne rozwiązanie dla kobiet powyżej 50 roku życia, ponieważ zwykle nie obcują one na co dzień z komputerem, a nawet jeśli to czasami dokonanie płatności przez Internet może być dla nich zbyt trudne. Ponadto nie możemy zapominać także o tym, że w takich punktach jak Freshmarket czy Żabka mamy dobrą, konkurencyjną w stosunku do Poczty Polskiej opłatę za transakcję płatniczą.

Jaka jest opłata za transakcje płatnicze w sklepie Freshmarket oraz Żabka?
Jeżeli chodzi o opłaty za transakcje gotówkowe w sklepie Freshmarket oraz Żabka to zdecydowanie są one niższe i korzystniejsze niż te na Poczcie Polskiej. Przede wszystkim za wszelkie rachunki, które mieszczą się w kwocie 500 zł będziemy musieli zapłacić jedynie 1,89 złotego. Natomiast, jeżeli chodzi o wszystkie rachunki na kwotę wyższą niż te 500 złotych to prowizja będzie nas wynosić 0,4 % wartości opłacanego przez nas rachunku. Nie musimy także obawiać się o gwarancję oraz bezpieczeństwo tego rodzaju transakcji, ponieważ są one realizowane w ścisłej współpracy z Bankiem Pekao S.A. Nasz udział ogranicza się jedynie do dokonania wpłaty gotówki u kasjera przy ladzie, który wydaje nam odpowiedni paragon. Gdy to nastąpi to całą odpowiedzialność za transakcje – za jej bezpieczeństwo oraz terminowość zaczyna ponosić bank – a my możemy w spokoju dokończyć nasze zakupy w sklepie, po czym wrócić do domu i odpocząć.

O serwisie

Strona poświęcona szybkim i bezpiecznym płatnościom w sieci. O czym należy pamiętać i na co trzeba uważać? Zapraszamy do czytania!

Galeria